Wiley X

„Absolute. Premium. Protection” - to nie tylko slogan, ale mantra, w którą wierzy i wciąż doskonali marka Wiley X.  Każdego dnia, dążąc do perfekcji, wymagając od siebie więcej, stawia sobie za cel elegancję i wysokiej klasy projekt, który ochroni nasze oczy.

Wiley X to firma rodzinna z tradycjami. Od momentu powstania, w 1987 roku jest światowym liderem na rynku okularów ochronnych. Jej idea narodziła się w polu bitwy, dostarczając siłom wojskowym i  organom mundurowym, najwyższej klasy okulary balistyczne. Koncentrując się na ochronie mężczyzn i kobiet w służbie, Wiley X rozwijał skrzydła i poszerzał ofertę produktów. Zdając sobie sprawę z potrzeby ochrony oczu podczas aktywności sportowych i wypoczynku, producent stworzył ogromną kolekcję okularów przeciwsłonecznych. Ciekawostką jest fakt, iż to jedyna marka premium, która  wszystkie swoje produkty testuje według amerykańskich i europejskich norm optycznych (ANSI  Z87.1 i EN.166) Norma Z87.1 opracowana przez American National Standards Institute w 1989 roku obejmuje dwa poziomy testu na odporność szyb. Basic Impact polega na trafieniu w powierzchnię szyby stalową kulką o średnicy 25,4 mm oraz igłą o masie 44,2g, zrzuconymi z wysokości 127cm. Kolejna procedura to High Impact, czyli zatrzymanie stalowej kuli lecącej z prędkością 45,7m/s oraz kilka innych testów na zasadzie uderzenia z określoną siłą. Autor tych standardów bezpieczeństwa kontroluje wytrzymałość na pęknięcia, ale pod kątem fragmentacji materiału. Najprościej rzec ujmując chodzi o to, aby soczewki nie rozprysły się na dziesiątki odłamków i pozostały w ramce. Szkiełko ma  prawo ulec uszkodzeniu, ale nie może trafić do naszej źrenicy w przypadku kraksy. Europejska norma EN 166 z 2005 roku podobnie określa wytrzymałość mechaniczną soczewek.okulary-przeciwsloneczne-ackle04-wiley-x-klein-polarized-gold-mirror-1
Wiley X należy zatem do pancernych wojowników z trwałą ramą, nietłukącą się soczewką oraz  doskonałym wzornictwem. Marka opatentowała również unikalną, wymienną i oddychającą technologię uszczelnienia twarzy - Facial Cavity. Dzięki wyjmowanym uszczelkom wgłębnym, zabezpiecza nasze oczy przed drobnym pyłem, substancjami drażniącymi i światłem peryferyjnym pod każdym kątem. Dodatkowo, wszystkie soczewki z polaryzacją produkowane są z ośmiu warstw ochronnych dla optymalnego widzenia. Polaryzacja umieszczana jest pomiędzy dwiema warstwami poliwęglanowymi. Ten zabieg przedłuża trwałość powierzchni, wzmacniając ją i osłaniając przed zarysowaniem. Większość oprawek Wiley X współdziała z soczewkami korekcyjnymi. Marka zapewnia soczewki korekcyjne w standardowym lub cyfrowym, dziesięć razy bardziej dokładnym formacie. Daje możliwość zaprojektowania szkieł specjalnie dedykowanych konkretnej osobie i zapewnia pełną ochronę UV.

Wysoka jakość od zawsze była misją założycieli. Myles Freeman wraz z synami wielokrotnie nagradzani na światowych targach, kontynuowali swą wizję. Wiley X wzmocnił pozycję wiodącego producenta ochronnych, spolaryzowanych okularów, zdobywając (po raz kolejny) nagrodę Best Sunglasses, Headlamps and Headwear na największym w Europie targu sprzętu wędkarskiego EFTTEX. 

Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Ace ACACE01 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Ace ACACE01
Producent: Wiley X
Cena: 379,00 zł
zobacz więcej
Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Aspect ACASP07 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Aspect ACASP07
Producent: Wiley X
Cena: 569,00 zł
zobacz więcej
Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Boss CCBOS05 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Boss CCBOS05
Producent: Wiley X
Cena: 599,00 zł
zobacz więcej
Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Hayden ACHAY06 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Hayden ACHAY06
Producent: Wiley X
Cena: 759,00 zł
zobacz więcej
Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Ignite ACIGN01 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Ignite ACIGN01
Producent: Wiley X
Cena: 379,00 zł
zobacz więcej
Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Klein ACKLE04 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Klein ACKLE04
Producent: Wiley X
Cena: 759,00 zł
zobacz więcej
Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Moxy SSMOX09 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Moxy SSMOX09
Producent: Wiley X
Cena: 569,00 zł
zobacz więcej
Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Peak ACPEA09 Okulary przeciwsłoneczne Wiley X Peak ACPEA09
Producent: Wiley X
Cena: 569,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl